RFID мітки

Отже, ми визначили, що одним з основних компонентів або складових RFID системи є RFID-мітки, без яких, в принципі, неможливо функціонування всієї системи в цілому.

Радіочастотні мітки в своїй більшості, як правило, складаються з двох головних частин або елементів: перший елемент це - інтегральна схема або контур, що служить для запису, зберігання та обробки даних про товар, або того предмета чи  об'єкта, який підлягає обліку, та другий (як і в радіочастотних захисних етикетках, що використовуються в протикрадіжних системах), це - антена, яка приймає і передає сигнал.

Крім цього, контур або інтегральна схема має можливість модулювати і демодулювати, як радіочастотний сигнал, так й інші, необхідні для заданих параметрів, функції.

Класифікація RFID-міток, також, як і систем, здійснюється декількома способами:

  • робоча частота;
  • джерело живлення;
  • тип пам'яті;
  • виконання.

Робочі частоти RFID-міток використовують такі діапазони: 125-134 кГц (мітки LF), 13,56 МГц (мітки HF). Крім зазначених міток ще є і, так звані, мітки UHF - мітки далекого поля дії, що працюють в діапазоні 860-960 МГц. Область застосування всіх цих міток залежить безпосередньо від діапазонів робочої частоти, що використовується ними.

За джерелами живлення мітки діляться на: активні RFID-мітки, напівпасивні і пасивні мітки.

За типом пам'яті RFID-мітки поділяються на:

  • мітки, в яких дані записуються відразу і безпосередньо при їх виробництві і тільки один-єдиний раз. Ці мітки необхідні і використовуються тільки для ідентифікації. Абсолютно ніякої нової інформації або нових даних, а також коригування наявних даних, в них внести неможливо і нереально підробити;
  • мітки, які містять ще крім унікального ідентифікатора, і, так званий, блок пам'яті, яка записується одноразово. Суть полягає в тому, що дані внесені в цю пам'ять, можна в подальшому багаторазово читати;
  • мітки, в яких поєднуються і функції ідентифікатора, і блоку пам'яті, що використовуються як для читання, так і для запису даних. Також інформація в цих мітках може бути багаторазово переписана і відкоригована.

В залежності від поставлених завдань, пов'язаних з використанням і функціями міток, визначається й їх вартість.

В Україні не так багато компаній, де можна купити RFID-мітки, а також таких, що надають повний комплекс послуг з інсталяції RFID-систем

Для того, щоб не помилитися з постачальником даного виду послуг, рекомендуємо ознайомитися з відгуками та рекомендаціями клієнтів, як в цілому про компанію, так і по даному напрямку її діяльності, зокрема.

А ретельний моніторинг цін дасть повну картину чи являється  ця компанія черговим посередником в довгому ланцюжку перекупників або прямим дилером виробника. Крім цього, можна порівняти ціни і якість різних виробників, а також протестувати зразки систем і міток.

В Києві RFID від прямого виробника представляє компанія "Інтелпол", в якій можна замовити такі системи.

Зворотній зв'язок

до 10 мб