Автоматизація обліку і інвентаризації товарів

Будь-який підприємець дуже добре розуміє, що без обліку і контролю не може починатися і розвиватися жоден вид діяльності, чи то виробництво, чи торгівля, чи сільське господарство, чи транспорт та логістика. На зміну громіздким колись процесам зняття залишків товарно-матеріальних цінностей за допомогою ручного підрахунку свого часу прийшли штрих-коди, сканери та бухгалтерські програми найширшої деталізації і структури, що включають всю необхідну інформацію про товар, його якість, ціну та рух. Але, незважаючи на це, наука і технічний прогрес не стоять на місці і найвибагливішим вимогам бухгалтерів і фінансистів пропонується новий продукт з обліку і контролю за залишками ТМЦ, що не має аналогів за швидкістю зчитування й обробки інформації, подальшого обліку, а також виключає повністю ризики помилок і похибок при інвентаризації основних засобів з використанням RFID.

Основні можливості системи обліку на RFID:

Автоматичний облік руху

Автоматичний облік руху, надходження і вибуття матеріальних цінностей в будь-який момент часу

Дистанційна інвентаризація

Дистанційна інвентаризація за допомогою мобільного терміналу збору даних

Інтеграція з 1С, формування балансів

Інтеграція з 1С, формування балансів, доступ користувачів з різним рівнем прав

На сьогоднішній день у світовій практиці господарювання для управління товарними потоками використовуються різні технології, які відрізняються одна від одної низкою переваг і недоліків.

Ми не будемо детально зупинятися на будь-яких конкретних широко застосовуваних видах цих технологій і їх характеристиках. Наша мета - позиціонувати основні переваги даної системи для інвентаризації та складського обліку, а також використання RFID при русі товарних потоків..

Примітка. Для того, щоб картина була повнішою і ясною, необхідно взяти до уваги ту обставину, що точно, так само, як товар маркується на стадії виробництва штрих-кодовими етикетками, він повинен бути промаркований RFID мітками (або ж наявний товар на складі з подальшою прив'язкою міток до ПО).

Конкурентні переваги перед системою штрих-кодування (NFC):

Відсутність прямого контакту з міткою

Відсутність прямого контакту з міткою

Найголовніша і зручна фішка RFID полягає в тому, що для зчитування кількості ідентичного товару або різного за номенклатурою, що знаходиться в одній упаковці або на палеті, немає сенсу сканувати кожну одиницю товару в безпосередній близькості від нього і потім маркувати з урахуванням цього всю палету. Це з успіхом зробить зчитувач незалежно від того, як і в чому упакована вся кількість товару. Радіочастота проникне скрізь, навіть крізь гіпсокартон, скло і іноді навіть метал (при використанні спеціальних антиметалевих міток).

Діяльність зчитування

Дальність зчитування.

До 10-ти метрів при використанні великих міток. Дана властивість не має аналогів в інших вже застосовуваних технологіях сканування ТМЦ.

Швидкість ідентифікації і підрахунку

Швидкість ідентифікації і підрахунку.

Проведення інвентаризації відбувається в сотні, а то й в тисячі разів швидше, ніж при роботі зі штрих-кодами за рахунок відсутності прямого контакту рідера зі стікерами або тегами, незалежно від кількості товару, що проходить через зону дії зчитувача.

Можливість швидкого пошуку загублених речей

Можливість швидкого пошуку загублених речей.

Ручний сканер, дальність зчитування якого досягає 3-х метрів, швидко допоможе знайти необхідну одиницю товару. Це також є дуже ефективним інструментом для пошуку товару на складі при передачі продукції на реалізацію дистриб'ютору.

Захист від крадіжок

Захист від крадіжок.

Будь-яка спроба несанкціонованого виносу товару зі складу, торгової точки або будь-якого іншого приміщення, де зберігається ваш товар, буде виявлена додатковим зчитувачем RFID, який інстальований на всіх КП і вхідних групах, що виключає можливість крадіжки службовим персоналом або відвідувачем.

Таким чином, підсумовуючи, можна сміливо зробити висновок про те, що основною перевагою вищеописаної технології в процесі інвентаризацій в першу чергу стоїть повна автоматизація складського обліку на базі RFID, що дозволяє в будь-який час отримати інформацію про наявність чи відсутність даного виду товару і з'ясувати причини.

З огляду на те, що практично всі бухгалтерські програми інтегруються з програмним забезпеченням RFID, яке надається при інсталяції всієї системи в комплексі, ваш облік і контроль товарних потоків буде якісно піднятий на новий сучасний рівень і результати негайно принесуть відчутний ефект.

 

Зворотній зв'язок

до 10 мб