Аптеки

Якщо говорити про таку специфічну роздрібну торгівлю, як аптеки самообслуговування, то слід зазначити, що тут найдоречніше і найефективніше працюватимуть електромагнітні системи. Це пов'язано з розмірами і видами упаковки такого товару, як медикаменти. Хоча, і радіочастотна,  і акустомагнітна системи теж можуть використовуватися на цих об'єктах в якості засобів захисту.

Але світова фармацевтика вже успішно використовує в мережах багатьох аптек такі рішення як RFID- системи, які дозволяють не лише запобігати спробам крадіжки, а, найголовніше, дають можливість вести облік і інвентаризацію товару за допомогою софтвера, що дозволяє визначити терміни придатності того або іншого медикаменту. У фармацевтиці використовуються спеціальні мітки для пляшок з рідинами і таблеток. Крім цього, в таких сегментах, як продаж і підбір окулярів в мережах спеціалізованих магазинів, також успішно стали застосовувати інсталяцію систем RFID-технології . Це викликано тим, що невеликі площі приміщень і близькість товару на вході, не завжди дозволяють ефективно використовувати стандартні рішення трьох вищевказаних технологій.

Установка додатково таких систем, як відеоспостереження і контроль касових операцій тільки посилить ступінь захисту і ще більше буде доповнювати загальну концепцію. А лічильники відвідувачів нададуть необхідну інформацію про потік покупців, а при порівнянні її з асортиментом і обсягами продажів дадуть можливість вибудувати оптимальну систему попиту на конкретний вид товару.