Поряд з відомими і використовуваними системами безпеки існує ще один пристрій, обладнання або система, відома як лічильник відвідувачів або точніше і правильніше - система підрахунку відвідувачів . Ця система має за великим рахунком непряме відношення до антикрадіжних систем, але тим не менше. Коли кілька років тому в Києві в одному з дорогих магазинів на вул. Саксаганського вночі були розбиті вхідні скляні двері і здійснена крадіжка товару, то цей пристрій - система підрахунку відвідувачів, яка працювала цілодобово, дозволила визначити фактично точний час злому і проникнення злодіїв в магазин. В даному випадку вона порахувала не покупців, а злодіїв - непрошених "відвідувачів".

Постараємося коротко розглянути, як працює лічильник відвідувачів.

Перш за все, слід зазначити, що цей пристрій або система складається з декількох, двох або більше пристроїв, кількість яких визначається в залежності від місця розташування і самого об'єкта - торгового центру, магазину і т.д. По боках входу в магазин (в залежності від ширини входу) встановлюються датчики. Стандартна конфігурація - два датчика, приймач і передавач, в яких на лицьовій панелі вмонтовані ІК-сенсори, при перетині променя яких і відбувається підрахунок покупців. За допомогою спеціального програмного модуля фіксується час і ведеться підрахунок кількості людей які увійшли або вийшли. Потім за допомогою все тієї ж програми всі дані автоматично підсумовуються і передаються в будь-який пристрій - базу даних системи, ПК або ж на сайт користувача. Всі дані за певний проміжок часу знову ж автоматично накопичуються і зберігаються, а при необхідності архівуються і зберігаються на будь-якому носії інформації. Користувач самостійно може встановлювати період часу фіксації відвідувачів, а також інтервали часу передачі даних в базу даних. Лічильник відвідувачів магазину має або автономне живлення - акумулятори, або підключається через джерело живлення в існуючу електромережу.

Вся система компактна і малогабаритна, і не вимагає яких-небудь особливих додаткових експлуатаційних або сервісних витрат. Інсталяція системи можлива безпосередньо самими користувачами і не представляє технічної складності. У разі неможливості монтажу датчиків-сенсорів на стіни застосовуються спеціальні міцні стійки, які мають досить прийнятний зовнішній вигляд і не сильно спотворюють інтер'єр магазину. А при бажанні повністю сховати від стороннього погляду сенсори фахівці компанії-інсталятора інтегрують сенсор-лічильник кількості людей в антикрадіжні системи за умови їх сумісності і виключення навідних перешкод.