В цій статті ми розглянемо всі переваги і недоліки інфрачервоного і радіоканального дистанційного керування обладнанням для захисту товарів у відкритій викладці.

Особливості системи з радіоканальним управлінням

  1. Не треба направляти пульт безпосередньо на продукт який захищається для того, щоб деактивувати сигналізацію, що спрацювала на контролері або п'єдесталі.
  2. Відстань детектування. Система здатна передавати сигнал на досить велику відстань, яке може досягати більше 20 метрів.

Це означає, що продавець, або консультант з продажу може відключити спрацювання сигналізації в будь-якому місці магазину, навіть якщо продавець буде перебувати на своєму робочому місці.

Таким чином, перевагою каналу радіозв'язку є зручність використання.

Але радіоканал має очевидний недолік за рівнем безпеки.

Давайте уявимо собі кілька наступних сценаріїв розвитку подій.

а) На початку своєї роботи в магазині консультант з продажу щоразу при спрацьовуванні сигналізації буде йти до датчика / п'єдесталу і шукати причину цього спрацьовування, а потім буде відключати режим тривоги. Але щоденне і іноді дуже часте, на протязі тривалого періоду часу відключення менеджером помилкового спрацювання сигналізації матиме наслідком те, що при випадковому від'єднанні потенційним покупцем коннектора для підзарядки пристрою або додаткового сенсора для захисту, втомлений від постійних спрацювань і відключень, менеджер, не перевіривши факт спрацювання і , виконуючи функції продавця або касира, або ж, перебуваючи на своєму робочому місці, просто відключає сигналізацію. А цим моментом успішно можуть скористатися професійні зловмисники, які націлені на те, щоб скоїти крадіжку, і завжди помічають, як співробітник магазина це здійснює. Не потрібно довго пояснювати, щоб зрозуміти, що за цим стоїть загроза регулярних крадіжок товару з магазинів.

б) Або ж інша, дуже схожа з попереднім варіантом ситуація, коли в "годину пік" відвідувачів в магазині, безліч клієнтів тестують мобільні телефони та планшети. У певний момент два або три злодія відключають кілька пристроїв від захисних датчиків або автономних п'єдесталів. Слідом за цим продавець підходить до одного з пристроїв, щоб перевірити його статус і деактивує "помилкову спрацювання", так як злодій може вибачитися і пояснити, що це сталося через його неакуратність і питання буде вичерпано. Але! Сигналізація на інших двох пристроях теж вже буде відключена в цей момент ...

Це також є дуже поширеним сценарієм злочину, який іменується "групова крадіжка".

Особливості інфрачервоної (ІК) системи управління

  1. Необхідність направляти пульт безпосередньо на датчик для деактивації спрацювання сигналізації означає, що продавець змушений буде звернути увагу саме на цю захищається товарної позиції, підійти до неї і відправити сигнал деактивації звукового сигналу тривоги.
  2. Дія на невеликій відстані. Максимальна відстань дії променя ІК-сенсора становить до 10-ти метрів, але у обладнання SafeРlay регулювання влаштована таким чином, що відключення і управління датчиком здійснюється з відстані не більше одного-трьох метрів.

Таким чином, перевагою системи ІК є в першу чергу безпеку, а не зручність.

Висновок з усього перерахованого вище наступний.

На думку технічних фахівців компанії "Інтелпол", а також експертів і співробітників служб безпеки деяких відомих українських мереж, а описана інформація є досить вагомим аргументом для того, щоб вибрати використання ІК-системи дистанційного керування, яке інтегровано у всю продукцію SafeРlay.