Напевно, всі пам'ятають казки, які нам розповідали в дитинстві? У цих історіях все траплялося все якось само по собі, без певних дій людини. Ще кілька років тому ніхто й подумати не міг, що завдяки винаходам сучасної інженерії практично кожна сучасна людина може створити таку "казку" і у своєму реальному житті. І називається ця "казка" - розумний будинок, яка покликана забезпечувати зручність господарям такого будинку.

"Життя" такої "розумної" системи неможлива без певного обладнання, завдяки якому можна:

 • Забезпечити контроль всієї відео- та аудіотехнікою в будинку
 • Записувати і транслювати відеопотік з камер спостереження.
 • Організовувати максимально зручне управління світлом.
 • Дистанційно контролювати всі елементи системи за допомогою сучасних девайсів - смартфонів, планшетів, а також традиційних пультів управління.
 • Забезпечувати оповіщення власників будинку в разі, якщо спрацьовують датчики диму, протікання води, відкриття дверей і т.д.
 • Організувати систему, що розпізнає дитячий плач, передачу батькам оповіщення про те, що дитина плаче.

Яке обладнання необхідне для встановлення системи автоматизації та безпеки будинку

Для того щоб експлуатація системи "розумний будинок" радувала вас високим рівнем ефективності, слід точно знати, яке потрібно купити обладнання для розумного будинку в Києві.

 • для користувача пристроїв управління. Так само як і електронні програмовані панелі, і планшети, і смартфони зі спеціальним програмним забезпеченням, і навіть прості настінні вимикачі.
 • Шина автоматизації, від якої і залежить зв'язок між обладнанням, яке використовується. Така шина може бути як децентралізованою, так і пропонуватися з центральним елементом управління.
 • Контролери, на які покладено функцію прийому сигналів та їх спрямування на інше обладнання для розумного будинку.
 • Камери відеоспостереження, механічні або електронні лічильники, датчики, сенсори, які зчитують і передають різну інформацію. Також вони "вміють" визначати температуру і інші кліматичні показники, здійснювати підрахунок обсягу витрати газу, електроенергії, води, а також виявляти витік води і витік газу.
 • Виконавче устаткування, яке може приводити в активність всі об'єкти управління, які були підключені до системи автоматично.

Як правило, продаж обладнання для розумного будинку здійснюється у вигляді стандартного "набору" певного обладнання, який при бажанні можна доповнити новий елемент - вимикач, датчик або будь-який інший додатковий пристрій.

Розумний будинок повинен працювати у відповідність з певними параметрами, які задаються комп'ютером, сервера за допомогою панелі управління, після чого сервер забезпечує виконання програми. Саме сервер, отримуючи дані, обробляє їх, аналізує умови, які виникли, і приймає оптимальне рішення і віддає обладнанню певні вказівки.

Сьогодні на українському ринку ціна на обладнання для системи Розумний дім - доступна для великого кола покупців. Так що наділити своє житло інтелектом в прямому сенсі цього слова - легко, купуючи і встановлюючи надійні і прості пристрої, які є частиною готової системи або отримуються окремо.

Уважно стежити за станом свого житла, отримати зручність в користуванні комунікаціями, побутовими приладами в будинку: система розумний дім "- це воістину безцінний винахід людства, користь якого складно переоцінити.