Як правило, в залежності від характеру поставлених перед маркетингом завдань, в торгових підприємствах самого широкого профілю застосовуються або горизонтальні, або вертикальні системи або лічильники підрахунку відвідувачів.

Розглянемо, в чому їх відмінні риси та, відповідно, переваги одних і інших.

Горизонтальні лічильники останнього покоління зазвичай складаються з двох пристроїв: приймача і передавача, які монтуються за допомогою кронштейнів на паралельних стінах вхідної групи будь-якого торгового приміщення, мають автономне або стаціонарне енергопостачання і досить прості в інсталяції.

Вертикальні системи засновані на двох принципах роботи: принцип стереобачення і принцип 3D візуалізації за допомогою відеокамер. І в першому і в другому випадку, це досить складні пристрої або навіть комплекс пристроїв, які повинні мати постійне електропостачання, при монтажі обов'язкова прокладка кабелів, які, як правильно проходять через підлогу магазину, що в наслідку псують інтер'єр, постійне підключення до мережі інтернет і пр. Природно, що якщо закладати інтеграцію при складанні проекту магазину і прокладанні всіх комунікацій, то це не становить великих витрат і не обходиться надалі втратами для дизайну приміщення. Але залишається останнє питання - це дуже висока вартість даного виду обладнання, яке може собі дозволити далеко не кожен приватний підприємець, та навіть і деякі мережі магазинів.

Горизонтальні лічильники як панацея для ринку України

Крім цього, багаторічний досвід використання горизонтальних систем підрахунку відвідувачів показав їх незаперечні переваги, особливо останніх моделей: 

  1. Простота інсталяції і налаштування;
  2. Скромні і акуратні габаритні розміри;
  3. Можливість бездротового підключення до Інтернету через wifi канал;
  4. Незалежне енергопостачання (при використанні акумуляторної версії);
  5. Мінімальна похибка при підрахунку (в середньому не більше 3-4%);
  6. Багатофункціональне та інтуїтивно зрозуміле програмне забезпечення для збору статистики;
  7. Дуже доступна ціна приладу.

Все це характеризує горизонтальні лічильники відвідувачів як надійні, високоефективні й оптимальні по співвідношенню "ціна-якість".