Лінійно-модульний захист товарів на вітрині є досить складним комплексом пристроїв, що складається з блоків живлення, контролерів з певною кратністю, кількістю роз'ємів і портів для дротового з'єднання цих контролерів з пристроями захисту, самими пристроями захисту і т.д.

Необхідно також відзначити значну кількість дротів, що з'єднують контролери з пристроями захисту (п'єдесталами і підставками), що створює певні незручності при обслуговуванні, а також ставить завдання по прихованню цих кабелів за будь-якими стелажами, вітринами і стійками. Крім цього виникає потреба в установці додаткових електричних розеток для блоків живлення контролерів, а в окремих випадках, в закупівлі додаткових джерел безперебійного живлення (ДБЖ) в разі відсутності електроживлення. Тому істотним недоліком цієї системи є вразливість блоку живлення головного модуля, який при відключенні електроживлення або відмову / виході його з ладу, вимагає установки таких ІБП. Все це призводить до додаткових фінансових витрат, які, в свою чергу, повинні окупатися. Крім цього, як правило, лінійно-модульний захист товарів монтується стаціонарно, що також незручно при переміщенні товарів в інші місця торгового залу або зміні і оновленні дизайну вітрин, стендів і стелажів.

На відміну від лінійно-модульного, автономний захист має ряд істотних переваг.

  1. Кожен п'єдестал захищає тільки один конкретний товар.
  2. Наявність візуальної світлової індикації на п'єдесталі у вигляді сильного підсвічування, свідчить про наявність підключеного електроживлення і статус режиму охорони.
  3. Практично у всіх п'єдесталах знаходиться постійно заряджає акумулятор, який в разі відсутності або відключенні електроживлення виконує функцію аварійного джерела безперебійного живлення, що дає можливість безперервно і постійно зберігати під захистом безпосередньо сам гаджет.
  4. При переміщенні товарів по торговому залу або з вітрини на вітрину, немає необхідності в проведенні будь-яких складних монтажних робіт, так як двосторонній скотч, за допомогою якого встановлюються п'єдестали, дає можливість зняти будь-яку автономну захист-п'єдестал без спеціального інструменту. Тут же клієнт повністю звільняється від зобов'язання планувати розміщення демонстрованого товару з прив'язкою кількості портів контролерів або ж до того, де розміщений цей самий контролер.
  5. Асортимент автономних антікрадіжних п'єдесталів в рази більше і різноманітніше, ніж датчиків, які використовуються з лінійно-модульною системою.

Єдиним помітним мінусом у використанні автономних підставок є те, що клієнт в такому випадку зобов'язаний забезпечити необхідну кількість розеток, адже кожен п'єдестал підключається окремим адаптером живлення в мережу. Благо, що придбання мережних подовжувачів (що є досить недорогим заходом) і їх розміщення в стелажах, як правило, не проблема.