Автоматизація бібліотек, архівів і книжкових магазинів

Сучасні бібліотеки, архіви та книжкові магазини є одними з найбільш актуальних і розповсюджених сфер застосування RFID технології. Найважливішим завданням для бібліотеки є абсолютно точний контроль обороту книжок як в середині самого читального залу або стелажів, так і за їх межами.

Якщо розглядати використання автоматизованої системи обліку для бібліотек, то необхідно розуміти, що ви отримуєте повну стовідсоткову і безпомилкову інформацію не тільки про кількість і номенклатуру всього фонду, але також поточні відомості, де і з якого часу безпосередньо знаходиться виданий той чи інший екземпляр, тобто мова йде про облік переміщуваних примірників книжок і літературних джерел. Всі екземпляри маркуються спеціальними книжковими RFID мітками.

Функціональні призначення системи:

Моніторинг та контроль читачів

Моніторинг та контроль читачів

Автоматизація процесу обліку книг і іншої літератури

Автоматизація процесу обліку книг і іншої літератури

Функція захисту від крадіжок

Функція захисту від крадіжок

У світовій практиці вже є величезна кількість реалізованих проектів по інсталяції терміналів-станцій автоматичного видання примірників літературних і документальних джерел. Майже так само використання RFID для архівів і книгосховищ дозволяє з безпомилковою точністю відслідковувати переміщення того чи іншого, що відповідає запиту, архівного документу. При переміщенні будь-якого одиничного екземпляру або будь-якої кількості книжок вся необхідна інформація автоматично відображається за допомогою встановлених в певних місцях зчитувальних пристроїв RFID і програмного забезпечення в загальній базі даних.

Переваги та вигоди, які Ви отримуєте від реалізації комплексної системи RFID:

Оперативний пошук конкретного книжкового видання

Оперативний пошук конкретного книжкового видання

Ручний зчитувач завжди допоможе знайти необхідну книгу, яка загубилася на стелажі.

Поліпшення якості сервісу для постійних клієнтів

Поліпшення якості сервісу для постійних клієнтів

Підвищення іміджу підприємства за рахунок більш швидкого процесу обслуговування відвідувачів при видачі і поверненні книжок.

Забезпечення збереження книжкових матеріалів

Забезпечення збереження книжкових матеріалів

Встановлені (інстальовані) на вхідній групі зчитувачі забезпечують захист від несанкціонованого виносу майна установи.

Інтеграція з існуючими ПЗ

Інтеграція з існуючими ПЗ

Програмне забезпечення, яке поставляється в комплекті з устаткуванням, може бути інтегровано з існуючою обліковою програмою, що дозволяє здійснювати вивантаження і синхронізацію даних.

бібліотека

Система RFID може бути застосована і сумісна практично з усіма друкованими та рукописними виданнями. Для старовинних і рідкісних книг, яким вкрай необхідний контроль і облік, вона буде саме тим універсальним і незамінним інструментом, який дозволить вирішити і ці проблеми, а також і проблему несанкціонованого виносу зі сховища або архіву.

Свого часу поширення і широке використання протикрадіжних (EAS) систем в ритейлі і, в тому числі, в книжкових магазинах, торкнулося і такої сфери, як бібліотеки та архіви. Причому активно почали застосовуватися і інсталюватися практично всі види технологій систем захисту товарів від крадіжок, включаючи не тільки радіочастотну і акустомагнітну, але й електромагнітну і навіть радіомагнітну. Але це забезпечило рішення тільки частини проблеми - захисної, протикрадіжної функції.

Що стосується використання RFID для книгарень, то тут практично все гранично ясно і просто. Книжки маркуються мітками і інформація про них відразу прописується в загальній базі даних, тобто будь-яке переміщення або продаж відразу ж зчитується і фіксується рідерами.

Крім цього, в місцях видачі бібліотечних примірників буде відбуватися ідентифікація літератури, а також квитків або RFID-карт читачів. Важливим буде і рішення проблеми інвентаризації та сортування бібліотечного фонду, яка буде проводитися за часом на кілька порядків швидше, ніж в звичайному ручному режимі.

Замовити системи RFID для перерахованих вище установ можна в спеціалізованих компаніях, що забезпечують комплексну інсталяцію та навчання персоналу. Вартість буде залежати від обсягу примірників, що маркуються і від поставлених завдань при інсталяції програми.

Кваліфіковані фахівці допоможуть вам розрахувати ціну і запропонувати оптимальну конфігурацію системи.

В компанії Інтелпол ви можете отримати як консультацію по даному устаткуванню, так і замовити потрібний вам варіант. Відгуки про компанію Інтелпол розміщені на сайті компанії.

Виходячи з проведеного аналізу статистики вже інстальованих систем, можна зробити висновок, що Україна в даний час знаходиться на початковій стадії визнання та впровадження RFID технології. Але перспективи дуже обнадійливі.

В основному, об'єкти, на яких реалізовані проекти по RFID, територіально знаходяться в Києві, що зумовлено розташуванням центральних офісів компаній, а також цін, які ще високі для регіонів. Однак, з огляду на прямий вихід на український ринок нових виробників і їх співпрацю з компанією Інтелпол, є впевненість, що ціни будуть змінюватися в бік зменшення.

Зворотній зв'язок

до 10 мб