Електромагнітні антикражні системи

Електромагнітні протикрадіжні системи займають особливе місце в лінійці систем захисту товарів від крадіжок через особливості своєї технології.

Коли виникло питання, яким чином можна зменшити розмір захисної етикетки на товар, то стало зрозуміло, що ні акустомагнітні, ні радіочастотні технології не зможуть запропонувати свої варіанти, так як закони фізики не дозволяють цього здійснити.

Тому в 70-х роках минулого століття фахівцями були вивчені процеси електромагнітних коливань, зокрема, вже відомий магнітострикційний ефект, і запропоновані технічні розробки, за допомогою яких вдалося створити комплект електромагнітних протикрадіжних систем і, відповідно, захисну етикетку самого малого розміру, яку досить важко виявити. Сама етикетка являє собою тонку м'яку металеву смужку - фольгу, спеціально намагнічену, яка при попаданні в зону між антенами електромагнітної протикрадіжної системи детектується однією з антен - приймальною. Етикетки виготовляються і наклеюються на прозору стрічку, яка сформована в стандартну упаковку - рулон. Крім етикеток у вигляді смужок застосовуються також і етикетки з фальшивим штрих-кодом, але відстань детекції таких етикеток менша.

Однак, з отриманням етикетки малого розміру, довелося поступитися в іншому і досить-таки істотному параметрі систем - відстані детектування, тобто, зона виявлення такої етикетки електромагнітною протикрадіжною системою значно зменшилася.

Крім цього, сама технологія виробництва електромагнітних систем виявилася досить витратною, що, в свою чергу, збільшило вартість цих систем і супутніх їм товарів - етикеток, деактиваторів та ін. в порівнянні з радіочастотними і акустомагнітними системами. Та й сам принцип дії електромагнітних систем захисту товарів від крадіжок не дозволив, на жаль, збільшити відстань детектування між антенами. Проте, це не завадило використовувати і захищати товари за допомогою цієї етикетки в таких місцях, як книгарні, аптеки, магазини і бутики парфумерії, сувенірів і подарунків, а також деякі магазини побутової техніки. Особливо ефективним стало застосування електромагнітних протикрадіжних систем в бібліотеках і в читальних залах.

Таким чином, незважаючи на деякі недоліки, електромагнітні протикрадіжні системи міцно зайняли свою позицію на ринку систем захисту товарів від крадіжок.

Ціна таких систем залежить від бренду постачальника-виробника і рівня кваліфікації компанії - інсталятора в Україні.

Для того, щоб зробити свій правильний вибір і купити електромагнітну систему захисту товарів від крадіжок, необхідно ретельно вивчити питання, пов'язані з монтажем системи на конкретному об'єкті, відповіді на які зможуть дати кваліфіковані фахівці, такі, як в компанії "Інтелпол" в Києві.